Son Haberler

Tesisat Kaçağı Bulma Yöntemleri

Tesisat Kaçağı Bulma Yöntemleri, günümüzde teknolojik cihazlar kullanılarak yapılmaktadır. Teknoloji harikası bu cihazlar su kaçağı bulma ustası olarak çalışan ekip arkadaşlarımızın daha rahat çalışmasını sağlamaktadır.

Aynı zamanda da hane sakinler için bir çok olumlu yönleri vardır. Bu cihazlar sayesinde su kaçağı nın olduğu ev, iş yeri vb. tüm mekanlar su kaçağı bulma esnasında zarar görmez. Evler ve iş yerleri inşaat alanına dönmeden kırmadan ve dökmeden su kaçağı bulma yöntemleri ile tamir edilmektedir.

Su Kaçağı Neden Olur Su Kaçağı Çözümü

Su kaçakları, genellikle eski yapılarda karşımıza çıkan bir durumdur. Eski su borularının demirden yapılmasından dolayı zamanla paslanan ve incelen su boruları uğradıkları deformasyon sonucu kaçak sorunu ile karşımıza çıkmaktadır.

Su kaçağı sorunu bazı yeni yapılarda da karşımıza çıkmaktadır. Tesisatın yapımı esnasında verilen yanlış eğim ve acemi işçilikler yüzünden su kaçağı sorunu oluşmaktadır.

Birbirine iyi kaynatılmayan ve ek yerlerinde su kaçağı meydana gelen borular yeni yapı sahiplerinin korkulu rüyası olmuştur.

Peki su kaçakları günümüzde nasıl tamir edilir ?

Tesisat Kaçağı Bulma Yöntemleri Kullanılan Aletler

Tesisat kaçakları ve su kaçakları günümüzde bazı teknolojik cihazlar sayesinde kırmadan ve dökmeden bulunmakta ve kısa süre içerisinde de tamiri yapılmaktadır.

Su kaçağı tespitin de kullanılan aletler;

Akustik Ses Dinleme CihazıAkustik ses dinleme cihazları ikiye ayrılmaktadır. İşlev olarak aynı işlemleri yapan aletlerin ilki büyük mekanlarda, derinde ki su kaçaklarını bulmada kullanılmaktadır.

Yerin 7 metre altına kadar su kaçaklarının tespitini yapan bu cihaz mükemmel bir teknolojik alettir. Yurt dışından özel olarak getirdiğimiz cihaz tüm su kaçağı şikayetleriniz için kullanılmaktadır.

Birde evlerde ki su kaçakları için kullanılan hassas akustik cihazı modeli vardır. Daha küçük yerlerde ki kaçaklar için kullanılan cihaz, su kaçağı tespitinde kullanılan başlıca aletlerden biridir.

Termal Kamera : Evlerde ve iş yerlerinde meydana gelen su kaçaklarının tespiti için kullandığımız bir diğer alettir. Suyun sıcaklığına ve soğukluğuna göre yer tespiti yapan termal kameralar bir çok kaçağın tespitinde kullanılmaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Call Now ButtonHemen ara